برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


اهالی وبلاگشهر، آسوده در خوابید و دیگران لالایی می گویند برایتان، بیدار شوید لطفا

«معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي‌ اعلام كرد:‌ در اجراي آيين‌نامه‌ي ساماندهي پايگاه‌هاي اطلاع رساني مصوب 5 آذر ماه 85 هيات وزيران به اطلاع كليه دارندگان پايگاه‌هاي اطلاع رساني وب سايت‌ها وبلاگ‌ها مي‌رساند كه از روز دوشنبه 11 دي 1385 با مراجعه به نشاني‌هاي اينترنتي www.samandehi.ir و www.Samandehi.com مي‌توانند نسبت به ثبت الكترونيكي پايگاه خود اقدام كنند»

مدتی قبل در مطلبی با عنوان « تشکیل شورای نگهبان اینترنتی برای تعیین صلاحیت وبسایتها و وبلاگها » در مورد خبر بالا نوشتم و به تفصیل در مورد خطری که متوجه وبلاگستان است هشدار دادم. اما در آن زمان جز تعداد محدودی از سایت ها همچون بی بی سی و برخی وبلاگ ها چندان به این موضوع نپرداختند. به هر حال هنوز هم دیر نشده است و فکر می کنم می توان با این پدیده شوم مقابله کرد. اگر هنوز در جریان این خطر نیستید، حتما مطلب قبلی ام را بخوانید.

در مورد علل خطرناک بودن این آئین نامه موارد بسیاری را می توان ذکر کرد و با کارهای انجام شده توسط این دولت باید نسبت به اینگونه موارد بدبین بود و این بدبینی لازم است هرچند برخی از بندهای ذکر شده در آئین نامه حتی با وجود خوش بینی نیز نشان از سیاستی شوم دارد. به هر حال تصور می کنم هر فرد آگاهی، خود با دیدن بندهای این آئین نامه پی به این خطر می برد. البته به زودی با تماسی که با یکی از دوستان داشتم در مورد بررسی حقوقی تک تک بندهای این آئین نامه مطالبی خواهم نوشت. بنابراین فعلا از این موضوع عبور می کنم و سعی می کنم چند پیشنهادی برای مقابله با آن بیان کنم:

باید توجه کرد که مشروعیت یا عدم مشروعیت هر قانونی به اقبال عمومی آن قانون باز می گردد. به این معنا که حتی اگر قانونی وضع شود تا زمانی که خود مردم آن را پذیرا نباشند، بودن یا نبودن آن هیچ تفاوتی نمی کند. بنابراین بهترین راه برای مقابله با این آئین نامه این است که خود وبلاگنویسان با اتحاد همه جانبه از ثبت وبلاگ های خود امتناع کرده و بدین ترتیب زمینه لوث شدن آن را پدید آورند. مطمئنا بهترین راه همین است و مهم این است که وبلاگستان هشیاری خود را در این زمینه حفظ کرده و عده ای از سر ناآگاهی و یا ترس از مسدود شدن در این دام نیفتند.

قدم دیگری که می توان در این راه برداشت، جمع آوری آدرس ایمیل سایت های مهم دولتی از جمله سایت ارگان هایی همچون وزارت ارشاد، شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت ارتباطات، وزارت اطلاعات، وزارت دادگستری، مجلس شورای اسلامی، وبلاگ شخصیت های مهم سیاسی از جمله وبلاگ خود احمدی نژاد و ... و نیز تهیه یک متن مناسب برای ارسال ایمیل به این سایت ها می باشد. سپس در اقدامی هماهنگ در یک زمان معین از یک روز خاص، همه وبلاگنویسان و مخالفان اینترنت فرمایشی، این ایمیل را ارسال کرده و رونوشتی از آن را نیز به خبرگزاری های مختلف ارسال کنند و به این ترتیب حتی بصورت تبلیغاتی که شده، مخالفت خود را اعلام نمایند.

پیشنهادات دیگری هم وجود دارد که در مراحل بعدی حتما خواهم گفت. به هر حال از همه وبلاگنویسان و وبلاگدوستان و اینترنت دوستان عزیز می خواهم که این خطر را جدی بگیرند و دوستان دیگر خود را با فرستادن لینک این خبر در جریان این امر قرار دهند. در ضمن در صورتی که پیشنهادی دارید حتما در قسمت نظرات مطرح کنید و مطمئن باشید که حتی کوچکترین پیشنهادات شما می تواند کمک کننده باشد.

مطالب مرتبط:

به اطلاع کلیه دارندگان وب سایت ها و وبلاگ ها می رساند...

وبلاگستان در خطر است

من می ترسم،تو هم می ترسی؟

امنیت اطلاعات ملی در طرح ساماندهی به وبلاگ‌ها و سایت‌های ایرانی

سایت samandehi و چند مشکل فنی و امنیتی

جزییات بیشتری از ثبت سایت های اینترنتی


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 12:54 PM تاریخ: Sunday, December 31, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb