برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


مردم به اندازه ی مردم بودن خود مقصر اند، نه بیشتر!

در مورد توضیح علت پیروزی تک تک افراد منتخب شورای شهر زنجان که قول داده بودم بنویسم، دوستان زنجانی دیگه این زحمت رو کشیدند و مطالبی نوشتند که لینک هر کدام رو این پائین میارم اما بهترین مطلبی که کار منو راحت کرد نوشته رامین سلطانی بود که در مطلبی با عنوان "نتایج انتخابات زنجان" تک تک منتخبان رو معرفی کرده که حتما نگاهی بیندازید.

نوشته های دیگر زنجانی ها:

نتایج اسفبار انتخابات در زنجان

لمپنیسم، فمینیسم و تعصب کور

چرا انتخاب صرفا برای قیافه

از ماست که بر ماست!

فقط یک مطلب را لازم می بینم که توضیح دهم و آن اینکه جالب این است که در شهر هر کس را می بینم بر دیگران (منظور مردم زنجان) لعنت می فرستد که چرا به خاطر زنانگی به برخی رای داده اند و دست آخر معلوم نیست حالا که همه از این امر برائت می جویند و دیگران را به باد فحش می گیرند، واقعا چگونه این 17 هزار و خرده ای رای برای ملکه زیبائی شهر بدست آمده است؟!! تازه بر فرض که ما خود نیز به این افراد رای نداده باشیم اما براستی تک تک این صحبت هائی که به نشانه اعتراض به حماقت و سطح پائین شعور مردم می زنیم، به خود ما نیز رواست چرا که اگر می بینیم هنوز معیارها و جاذبه های زنانه در شهر هایی همچون زنجان حرف اول را می زند نشان از کم کاری و به عبارت بهتر بیکاری نهادهای مدنی، نهادهای فرهنگی و نشریات و روزنامه های محلی دارد که وظیفه اصلی را در اعتلا و رشد فرهنگ مردم (و در این مورد بخصوص فرهنگ سیاسی مردم) دارند. البته از کارشکنی ها و کم کاری های دولت حاکم نیز نمی توان گذشت چرا که دولت نیز حداقل فضای لازم را برای رشد چنین نهادهای مدنی و فرهنگی را به خوبی تامین نکرده است و البته بهتر است بگوئیم نخواسته است که بکند. البته این پائین بودن شعور سیاسی نه فقط در زنجان که در اغلب شهرهای ایران ظهور و بروز دارد حتی در پایتخت، منتها در زنجان بصورت جاذبه های زنانه رخ می دهد و در تهران جاذبه های ورزشی و ....

نکته دیگری که در جامعه دیده می شود، سعی بر نسبت دادن معیارهای غلط مردم به افراد منتخب است. به این معنا که چون مردم تعدادی را بر اساس جاذبه های زنانه یا موارد اینچنینی انتخاب کرده اند، پس لزوما افراد منتخب نیز صلاحیت لازم را ندارند که این خود یک استدلال کاملا غیر منطقی است و در واقع نوشتن گناه مردم به پای منتخبین است. البته که بسیاری از منتخبین صلاحیت لازم را ندارند اما به نظر بنده نه به دلیل معیار غلط مردم که به علت عدم دارا بودن تخصص و دانش کافی است.

به هر حال مردم زنجان به اندازه ی مردم بودن خود، دولت به اندازه دولت بودن خود و روشنفکران و مطبوعات و نهادهای مدنی زنجان هم به اندازه خود در چنین معیارهایی مقصراند.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 12:53 PM تاریخ: Monday, December 18, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb