برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


اشتراک دیدگاه امام صادق و جرج بوش

از لابلای نوشته ها و گفته های افراد در طول زمان، چه اشتراکاتی که نمی توان بیرون کشید! بازی سیاست چه بیرحمانه مواضع را تغییر داده و اشتراکات فکری را بر هم می زند!

تا آنجا که به خاطر دارم اغلب مسئولین نظام، همواره بر سیاست جرج بوش مبنی بر "هر که از ما نیست، بر ماست" شدیدترین انتقادات را می کردند و به خصوص در جریان جنگ و جدل های بعد از یازده سپتامبر، این سیاست و به تبع آن، این انتقادات نیز قوت گرفتند.

وحالا چند جمله ذیل را با این سیاست بوش مقایسه کنید:
"جبهه بندی همانکه امام صادق باز میگوید: "من ام یکن معنا کان علینا" هر که با ما نیست بر ماست. بین این دو صفت حد وسطی وجود ندارد. اینجور نیست که تو بگویی من نه اینجا و نه آنجا، اینجور نیست که انسان یک منطقه امن و مسالمت خیزی را وسط دو صفت انتخاب بکند."

این چند جمله کمی از گفته های خود رهبری در مورد امام صادق ، پیش از انقلاب می باشد. با مقایسه ای کوچک به سادگی در می یابیم که امام صادق و رهبری و جرج بوش، لااقل در مورد این نوع خاص از خط مشی سیاسی نقطه نظر مشترک دارند. اما گویا دست سیاست موجب شده است، آنها حتی در مواردی که با هم اشتراک دارند، یکدیگر را نقض کنند. یا شاید بتوان این موضوع را به این سخن شریعتی تاویل داد که: " انقلابی ترین انسان ها، وقتی بر مسند کار آیند، محافظه کارترین می شوند."

توضیح: در ضمن منبع این سخن رهبری، مقاله ای از سایت انتخاب با لینک ذیل می باشد:
http://www.tik.ir/display/?ID=31863&page=1


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 10:21 AM تاریخ: Wednesday, November 22, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb