برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


لزوم طرح مبحث اخلاق جنسی

به لحاظ اینکه این مطلب اولین مطلب در مورداخلاق جنسی است لازم می بینم که در مورد لزوم طرح و بحث این موضوع چند نکته ای را بیان کنم. اگر کمی دقت کنیم می بینیم که در جامعه ای مثل ایران، فرد از ابتدای کودکی تا مراحل بالاتر زندگی هیچ آموزشی در مورد مسائل جنسی نمی بیند تا چه رسد به مسائل اخلاق جنسی. در واقع اولین بنیانی که فرد باید این آموزش ها را از طریق آن دریافت کند کاملا در قبال این مسئله، منفعلانه سکوت می کند. در مرحله بعدی، جامعه، نظام آموزش و پرورش و نظام آموزش عالی قرار دارند که همگی این نیاز را بی پاسخ گذاشته اند. نیازی که هیچگاه سکوت را بر نمی تابد و سعی بر پر کردن این خلا می کند. بسیاری از اوقات مفید فرد صرف کنجکاوی های طولانی مدتی می شود که می شد با اندک زمانی آنها را بصورت درست و عاقلانه پاسخ گفت. بدترین اتفاقی که در جستجوی پاسخ این نیاز ممکن است به وقوع بپیوندد، عدم آموزش درست مسائل اخلاقی در مورد رفتار های جنسی و سکسی است. در واقع به عبارت دیگر این بهترین و خوشبینانه ترین حالتی است که می توان متصور شد زیرا در اغلب موارد، فرد در مورد مسائل فیزیولوژیکی جنسی نیز اطلاعات درستی دریافت نمی کند جز مقداری اطلاعات پراکنده ی آمیخته با حدس و گمان و اشتباه، چه رسد به درک درست مسائل روانشناختی و اخلاقی در این حوزه.

لذا با توجه به همه این موارد بنده تصمیم گرفتم تا با بررسی علمی و تحقیقاتی این موضوع و نه بررسی و اظهار نظر شخصی گامی در جهت رفع این معضل بردارم و نیز تا اندازه ای این گفتمان را در جامعه و خانواده ها لا اقل به تعداد خواننده های این وبلاگ جا بیاندازم. متاسفانه در مورد این موضوعات، چون همه ما، چه مرد و چه زن، دارای یک آلت جنسی و یک غریزه جنسی در وجود خود هستیم و اسباب و لوازم آن را در خود مهیا می بینیم، بر این اندیشه هستیم که می توانیم کاملا کارشناسانه در این موارد اظهار نظر کنیم و در واقع خود را صاحب نظر می دانیم و در نتیجه خود را بی نیاز از این آموزش ها، به خصوص و متاسفانه در مورد آموزش اخلاق جنسی می دانیم و چندان اولویتی برای آن قائل نیستیم. اما براستی چنین نیست و همه ما نیاز به اینگونه آموزش ها داریم و خواهیم داشت. امیدوارم با همکاری هم و نظرات شما فرصت خوبی برای طرح این موضوع پیدا کنیم تا نسل آینده راحت تر و آگاهانه تر و البته اخلاقی تر نسبت به این موضوع بنگرد.

البته باید این نکته را خاطر نشان شوم که در مباحث اخلاقی مطرح شده در اینجا، کمی باید آزاداندیش تر باشیم و تعصبات و تفکرات عرفی موجود در جامعه را کنار گذاشته و این مسئله را بطور علمی بررسی کنیم.

چون نمی خواهم مطلب بیش از حد طولانی شود این هفته به همین مقدار کفایت می کنم و فکر می کنم برای شروع کار کافی است و مطالب اصلی را از هفته آینده، هر پنجشنبه، دنبال می کنم.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 12:06 PM تاریخ: Thursday, November 16, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb