برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


مبلغین و سنجاقک و کوچه گردان عاشق

تو این مدت خیلی چیزا بود که می خواستم در موردشون بنویسم ولی هی امروز فردا کردم و الان خیلیش یادم نمیاد. فقط چند تا نکته رو که یادم مونده رو می گم.

نکته اول اینکه در ماه رمضان از طرف نهاد رهبری، به هر دانشگاه کشور تعدادی مبلغ فرستادند که اغلب از شاگردای خود رهبری هستند. چند روز پیش با یکی از این مبلغین به نام حاج آقا کفیل صحبت می کردم که انصافا کارش رو خوب بلد بود و به محیط دانشگاهی خود آشنا بود و خیلی راحت با دانشجوها ارتباط برقرار می کرد و با اونا باب حرف رو می زد و دانشجوها هم هر چی می تونستند تیکه بارش می کردند ولی انصافا به معنای واقعی مبلغ خوبی بود و جنبه بالایی داشت و به نظر من به لحاظ منطقی خیلی از دانشجوها جلوش کم می آوردند و به تیکه انداختن پناه می بردند و این یکی از مشکلات اساسی فضای دانشگاهی است که حتی برخی از نخبگان سیاسی دانشجویی، انسجام افکار قابل قبولی ندارند و حتی اگر حق با آنها نیز باشد قادر به اثبات افکار خود به لحاظ منطقی نیستند. البته این مبلغین هم گاهی خیلی تابلو، غیر منطقی حرف می زنند که آدم رو کفری می کنه.

نکته دوم در مورد فیلم "سنجاقک" یا همون "dragonfly" هست که انصافا فیلم خوبیه و توصیه می کنم اونایی که ندیدند حتما ببینند. این فیلم تعبیر فلسفی و زیبایی در مورد ارتباط مرگ و زندگی ارائه می دهد که این معنا در اپیزود آخر فیلم به اوج خود می رسد.

نکته سوم در مورد طرح "کوچه گردان عاشق" هستش که در راستای کمک به خانواده های نیازمند در شبهای قدر در سطح دانشگاه های کشور انجام می شود که امسال به همت بچه های دانشگاه زنجان، این طرح رو تو زنجان هم انجام دادیم. خدائیش محله های فقیر نشینی رو تو زنجان دیدم که تو این سال ها هیچ وقت فکر نمی کردم یه همچین جاهایی باشه.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 1:44 PM تاریخ: Saturday, October 14, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb