برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


آقایان ، در آن دوران، جنگ را برعکس می خواندند

در مورد نامه محرمانه امام برای پایان جنگ، چند نکته ای را می گم که شاید واسه آینده مفید باشه.

در مورد تنش و اختلاف نظری که اخیرا بین محسن رضائی و هاشمی پیش آمد خوشحال هستم و امیدوارم از اینگونه تقابل ها باز هم ببینیم چرا که شاید از لابلای این تنش ها برخی از ابهامات موجود در تاریخ سیاسی بعد از انقلاب ایران افشا شود.

از کودکی مدام از رسانه های داخلی شنیده ایم که هشت سال جنگ، برکات فراوانی برای ما داشته است و باید به آن افتخار کنیم. حال با خواندن نامه رهبر انقلاب، زوایای جدیدی از این برکات برایم روشن گشت. بله، به برکت این جنگ بود که مردم بدون اطلاع از عدم هر گونه ادوات جنگی و سلاح های لازم، دسته دسته جان خود را در جبهه ها از دست دادند. آقایان، انگار یک شب خوابیدند و صبح که از خواب برخاستند دیدند نه تسلیحاتی مانده و نه بودجه ای و نه کشور دوستی. همه ساکت بودند ناگهان خری گفت.... باید جنگ را ادامه دهیم.

آقایان ، در آن دوران، جنگ را برعکس می خواندند و اینطور بود که جنگ را با گنج یکی می دانستند و حاضر به از دست دادن این گنج ارزشمند نبودند. از همین روست که در این سال ها نیز سعی بر معرفی جنگ به عنوان یک گنج دارند و حاضر نیستند به اشتباهات خود اعتراف کنند.

اینها به هر حال گذشته سیاسی ماست ولی اکنون نا امید کننده ترین مطلب این است که در مورد مسائل سیاسی و امنیتی امروز ایران، انرژی هسته ای، نیز همان دیدگاه قبلی حاکم است. و انسان می ترسد که دوباره مسئولان سیاسی و امنیتی شب بخوابند و صبح بیدار شوند و ببینند خود را درگیر گنج دیگری کرده اند و باز نه تسلیحات متناظری دارند و نه بودجه ای و نه دوستی و نه دیگر آن مردم جان بر کف که بی چون و چرا وارد میدان شوند. می ترسد نکند دوباره به قول امام برخی تندروها دچار شعار زدگی شوند و بی هیچ بخواهند همه چیز کنند.

خواهش می کنیم که جنگ را همان جنگ بخوانید و از برعکس نمودن آن پرهیز کنید.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 7:47 AM تاریخ: Saturday, September 30, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb