برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


سیاست رفتاری فردی و سیاست رفتاری جمعی

فکر می کنید سیاست یعنی چه؟ منظورم سیاست در رفتار فردی و جمعی است. خوب با چند مثال ساده که دست بر قضا همگی در همین امروزها اتفاق افتادند، معنای آن را به تصویر می کشم.

سیاست رفتاری فردی یعنی همین کاری که هاشمی رفسنجانی هنگام رو در رو شدن چهره به چهره با مصباح یزدی در مقابل مجلس خبرگان انجام داد. یعنی دو نفر که دوست ندارند سر به تن هم باشه و پشت سر یکدیگر دست به هر کاری برای ساقط کردن دیگری می زنند، هنگام روبرو شدن نه تنها به گرمی با هم خوش و بش کنند که به گرمی همدیگر رو در آغوش هم بگیرند.

سیاست رفتاری جمعی هم یعنی همین کاری که امریکا در مقابل سقوط هواپیمای توپولف بندرعباس- مشهد ایران انجام داد. یعنی دو کشوری که حسابی زدند به تیپ هم و این برای اون و اون برای این بیانیه صادر می کنه و اون جاسوسی اینو می کنه و این جاسوسیه اونو و خلاصه آرزوی با خاک یکسان شدن همدیگر را دارند، برای هم پیام تسلیت و تاسف هم بفرستند از بابت حوادث ناگوار حالا حتی شده غیر رسمی.

-------------------------------------------

حالا من باب مزاح دو نوع سیاست دیگر هم داریم:

یکی سیاست چپ اندر قیچی یعنی ملاقاتی که جورج بوش با صدام حسین داشت.

یعنی سیاستی در مقابل دوست قدیمی و دوشمن فرضی کنونی.

دومی سیاست یک بام و دو هوا یعنی ایجاد زیباترین و گرانترین خیابان دنیا در زاهدانه ترین شهر دنیا، مدینه القم، در کنار حرم حضرت معصومه. و لابد زاهدترین آقایان و خانوم های طلبه در این خانه های فوق العاه ساده و بی ریا اسکان داده خواهند شد. خداوندا این اعمال خالصانه را قبول بفرما!


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 2:21 PM تاریخ: Saturday, September 02, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb