برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


ماهیت وابسته برنامه کوله پشتی

هر روز که می گذرد برنامه کوله پشتی ماهیت وابسته خود را بیش از پیش به نمایش می گذارد. در مورد برنامه کوله پشتی و فرزاد حسنی خیلی از وبلاگنویسان اظهار نظر کرده اند. من هم گفتم گوشه دیگری از این برنامه را آشکار سازم.

بعد از یکی دو سالی که این برنامه در بین جوانان جایی برای خود باز کرد، مسئولین صدا و سیما به طرز زیرکانه ای از این مخاطب گسترده برای رسیدن به اهداف خود استفاده یا بهتر بگویم سوء استفاده کردند.

حتما به یاد دارید آن برنامه ای که در ماه رمضان سال گذشته که در ادامه برنامه کوله پشتی تابستان آن سال بود، پخش می شد. مهمانان آن برنامه اکثرا آقایان و خانم های محجب و مومن و بسیجی ای بودند که به ظاهر و بر حسب اتفاق عقد همه آنها توسط رهبری خوانده شده بود. برنامه ای که شدیدا سعی داشت الگوی یک ازدواج موفق را کسانی معرفی کند که بسیجی و محجب هستند و مهریه ای 14 سکه ای دارند و به قول فرزاد حسنی ، آقا صیغه عقد آنها را جاری کرده است. این نکته را داشته باشید تا برسیم به نکته بعدی.

حالا در سری جدید این برنامه، نگاه کنید به تیپ مهمانان. نه تیپ ظاهری که تیپ فکری آنان. خواهش می کنم بیشتر دقت کنید و خود ببینید چه تیپ هائی دعوت شدند هر چند گاهی اوقات البته استثنائا، از دستشان در رفته و افرادی خارج از آن تیپ نیز دعوت شدند و البته بلافاصله اولتیماتوم هائی به برنامه داده شده است از جمله دعوت آن دکترای فلسفه و صحبت هائی که در مورد راسل و نیچه کرد.

به راحتی دیده می شود که این فرزاد حسنی چقدر خود را مخلص و نوکر آقا می بیند و مدام و البته به طرزی زیرکانه و غیر مستقیم توانسته محبت جوانان را نسبت به رهبری و مسائلی از این دست بیش از پیش کند البته باور کنید خیلی زیرکانه که شاید حتی به چشم خیلی از تیزبینان نیز نیامده باشد. البته مطمئنم که همه اینها از طریق ضرغامی یا به قول بچه ها لاریغامی به برنامه توصیه می شود.

دیشب نیز بدجور حقیقت وابسته خود را نشان دادند. دیشب دکتر علی اکبر ولایتی مهمان برنامه بود که بطور اتفاقی برنامه را دیدم. ولایتی که مشاور ارشد رهبری و وزیر اسبق خارجه ایران بود. می دانید که ولایتی یک پزشک است و به قول یکی از بچه ها هر کاری کرده است جز پزشکی البته حتما تا حالا نسخه هائی برای دیگر مسئولین نوشته است.

به هر حال او را به بهانه نوشتن کتاب "تاریخ و فرهنگ تمدن اسلامی" و تحقیقاتی در این باب دعوت کرده بودند. کتابی که حتما بسیاری از دانشجویان دانشگاه های ایران با آن آشنا هستند و آن را پاس کرده اند. کتابی که مجبوری بسیاری از مطالب آن را برای امتحان بخوانی و زجر ببری چرا که می دانی چقدر از این کتاب دروغ است و تو مجبوری یک مشت دروغ را حفظ کنی.

به هر حال، دعوت از چنین فردی و آن هم در چنین موضوعی و باز با توجه به اینکه ولایتی در هر برنامه ای حاضر نمی شود، بیش از هر زمان دیگری ماهیت برنامه روشن گشت. هر چند باز هم بسیاری از جوانان، ناآگاه مشتاق برنامه و مجری آن شده اند.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 2:11 PM تاریخ: Wednesday, August 23, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb