برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


یک لیست کامل از کتابهای مفید

در حال تهیه یک لیست کامل از کتابهای مفید در حوزه ادبیات و فلسفه جهان هستم. نحوه اولویت بندی این کتابها هم بر این اساس است که هر کدام واجبتر، بالاتر. یعنی فرض کنید تنها یک روز از عمر شما باقی مانده است و شما می خواهید به روش آن مرد بزرگوار، ابوریحان بیرونی، عمل کنید و مهمترین چیز را بدانید و بعد بمیرید. البته این شرط انتخاب را بسیار سخت می کند که در کدام کتاب، حیاتی ترین حقیقت نهفته است که شخص در آخرین روز عمر خود هم شده، آن مطلب را بداند و بعد بمیرد.

به همین دلیل از همه شما دوستان دعوت می کنم که نظرات خود را نه فقط در این پست که هر زمانی بدهید تا این لیست را کامل نمائیم. شاید با نظر شما دوستی به حقیقتی در آخرین روز دست یابد.

در ضمن بنده در این مورد می خواهم که با اساتید بزرگ ادبیات و فلسفه ایران و حتی جهان مکاتبه ای داشته باشم تا بتوانم با یک نظر خواهی گسترده از اساتید خبره ، بر غنای این لیست بیفزایم. منتها نمی دانم از چه کانال و مسیری می توانم با این اساتید تماس بگیرم. اگر کسی از دوستان می تواند در این زمینه کمکی نماید، حتما به بنده لطف کند و اطلاع دهد.

البته شاید پیش از این لیست هائی هم بیرون آمده باشد اما فکر نمی کنم با آن معیاری که عرض کردم باشد. در هر حال اگر از وجود چنین لیستی یا نمونه های آن اطلاع دارید، مرا از آن محروم نکنید.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 1:55 PM تاریخ: Saturday, August 12, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb