برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


رتیل، موجودی ناشناخته

دیشب با خانواده چند ساعتی به باغ یکی از آشنایان رفتیم که خدا وکیلی آب و هوای بسیار عالی و خنکی در این گرمای تابستان داشت و بسیار خوش گذشت. در این بین یک رتیل بزرگی رو هم گرفتیم که خدا به جوانیمون رحم کرد. رتیل ها استیل بدنی بسیار خوش دستی دارند و من از این استیل خوشم میاد.

همین ماجرا باعث شد الان یک جستجویی انجام دادم و چند تا لینک خوب در این مورد گیر آوردم. رتیل ها بزرگترین نوع عنکبوت ها هستند و هشت پای معمولا پر مو و دو نیش تفریبا بزرگ دارند و می توانند خیلی هم سریع بدوند. از حشرات و برخی جوندگان و پرندگان کوچک تغذیه می کنند. البته بر خلاف دیدگاه عمومی که رتیل را بسیار خطرناک می داند، اما نیش رتیل انسانی را نمی کشد مگر اینکه در معدود مواردی، فرد نسبت به آن آلرژی داشته باشد همانگونه که برخی به نیش زنبور حساسیت دارند و اگر زنبوری او را نیش بزند و دیر به پزشک برسد می میرد. یعنی خطر نیش رتیل چیزی مثل خطر نیش زنبور است البته به جز برخی از رتیل های خاص. شاید چون رتیل بزرگ و پشمالو است خطرناکتر به نظر می رسد.

از اینجا می توانید مطلبی در مورد گزش حشرات از جمله رتیل بخوانید.
مطلبی در مورد طرز تهیه شیر موز رتیل به زبان انگلیسی
آناتومی بدن رتیل ها
مطلب جالبی در مورد رتیل و حقایق مربوط به آن و نام آن در مناطق مختلف و زادگاه آن به زبان انگلیسی
مجموعه عکس های زیبائی از انواع مختلف رتیل

این رتیل به قدری مهم است که در جهان تعداد زیادی موسسات مردمی برای تحقیق و شناخت و حمایت از رتیل بوجود آمده است:

انجمن رتیل امریکا
انجمن رتیل بریتانیا

اگر می خواهید مطالب بیشتری در مورد این موجود بدانید کافی است کلمه "Tarantula" را در گوگل جستجو کنید.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 2:59 PM تاریخ: Thursday, August 10, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb