برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


جوجه تیغی

در دوران بلوغ نوجوانی که بودم، برخی اوقات در داخل خانه تندی هائی می کردم و هر از گاهی اهل خانواده را می آزردم هر چند چند باری بیشتر نبود و هر بار بلافاصله عذرخواهی می کردم اما هنگام تندی، مادرم جوابی می داد که مرا به سکوت وادار می کرد. می گفت، اگر داد و فریاد و تندی بلدی، آن را بر سر مخالفانت در بیرون خالی کن نه بر سر ما که تو را دوست می داریم.

ای کاش این دولت هم هارت و پورت های خود را بر سر غیر خودی ها خالی می کرد. نه بر سر جوانان و خودی های این مملکت در گوشه ی زندان ها. نه با شکنجه های ناجوانمردانه. آیا همه اینها جز نشانه ضعف اوست؟

هارت و پورت های او را مبنی بر نترسیدن از دیگر کشورها و قدرت ها نبین. او می ترسد همچون یک جوجه تیغی که خود را جمع می کند و تیغ های خود را آماده می کند و تو فکر می کنی که قصد حمله دارد اما در واقع ترسیده است. ترسوئی که تنها می تواند تیغ های خود را به سوی خودی ها روانه کند. هر چند برای این جوجه تیغی، همه چیز جز تیغ هایش، غیر خودی محسوب می شوند.

سر ورقی : پروانه دوباره با یک وبلاگ جدید کار خود را شروع کرد که از این جهت به او تبریک می گویم. همیشه از نوشته های او خوشم می آمد هر چند همیشه به آنها انتقاد داشتم که یک جانبه می نویسد و می شود کمی از دیدی دیگر هم آنها را ببیند. اما نوشته هایش به دل می نشیند.

از این مطلب پروانه در مورد مشروطه و نسیم شمال بسیار خوشم آمد.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 12:47 PM تاریخ: Tuesday, August 08, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb