برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


روز جهانی وبلاگ، 31 آگوست

چرا دست روی دست گذاشته اید و نشسته اید. فردا روز شماست. روز رسانه ی شخصی شما. با شما هستم وبلاگنویسان عزیز. فردا روز جهانی وبلاگ است. روز 31 آگوست هر سال با نام روز وبلاگ (Blogday) نامگذاری شده است. این روز مبارک برای اولین بار از سال گذشته یعنی سال 2005 بدعت گذاشته شد و امسال دومین سالگرد خود را تجربه می کند.

پایه گذار چنین حرکتی فردی به نام Nir Ofir از کشور اسرائیل است. خود او درباره جرقه این فکر چنین می گوید که : "وقتی در اولین کنفرانس وبلاگ که در اسرائیل برگزار شد، بودم در مقاله ای به شباهت موجود بین عدد 3108 (31 ام آگوست) با کلمه بلاگ پی بردم و همان موقع ایده ی blogday در ذهنم نقش بست."

Nir Ofir موسس اولین سرویس تجاری وبلاگ اسرائیل و نیز موسس BlogTV می باشد.

آمار خلاصه ای از روز وبلاگ 2005 نشاندهنده این است که در این روز 30800 صفحه جدید در گوگل تولید شد. تکنوراتی 1329 پست وبلاگی در این مورد لیست کرد و وبلاگنویسان بسیاری از کشورهای مختلف در آن جشن شرکت کردند. روز وبلاگ در ویکی پدیا به 15 زبان مختلف ترجمه شد و این صفحات در روز 31 آگوست بیش از 25000 بازدید داشت.

حالا اعمال و تشریفات این روز خاص برای وبلاگنویسان:

1- 5 تا وبلاگ که به نظرتان جالب است پیدا کنید که البته سعی کنید این وبلاگ ها از زبان ها و فرهنگ های متفاوت نسبت به ولاگ شما باشند چون هدف برقراری ارتباط بین وبلاگنویسان کل دنیا است.

2- به نویسندگان آن 5 وبلاگ خبر دهید که شما در روز وبلاگ آنها را معرفی خواهید کرد.

3- توضیح کوچیکی در مورد آن وبلاگ ها بنویسید و به آنها لینک بدهید.

4- پست مخصوص روز وبلاگ را روز 31 ام پست کنید.

5- تگ مربوط به Blogday را با استفاده از لینک http://technorati.com/tag/BlogDay2006 اضافه کنید و اگر خواستید به سایت Blogday لینک دهید.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 9:02 AM تاریخ: Wednesday, August 30, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb