برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


شوی لباس اسلامی

حتما اطلاع دارید که در طول همین هفته ای که گذشت دو نمایشگاه مد لباس اسلامی برگزار شد. تا اونجائی که یادمه اسم اولیش "ریحانه" بود و دومی " زنان سرزمین من".

بد ندیدم چند نکته رو در اینباره توضیح بدم:( البته بیشتر در مورد نمایشگاه دوم)

1- بعضی از اون مدهائی که من دیدم، همچین بدم نبود و خیلی هم زیبا بود. حتی شنیدم بعضی از علما به این نمایشگاه دومی کلی هم اعتراض کردند که این لباسا کجاش اسلامی بوده؟! و حقیقتا از رنگ های شاد هم تا حدودی استفاده کرده بودند.

2- این نمایشگاه ها توسط ارگان هایی همچون نیروی انتظامی و وزارت کشور و شهرداری و اینجور جاها بر پا شد که ارتباط چندانی به مد و لباس نداشتند و جای اصلی ترین نهاد فرهنگی کشور یعنی وزارت فرهنگ خالی بود. من نمی دونم بعد چه جور ادعا می کنند که قصدشون فقط مسائل فرهنگی در حالی که نهادهای نظامی و سیاسی اونو برپا می کنند. بازم شهرداری مرتبط تره.

3- مسئولین می خوان با این کار جلوی فرهنگ غربی یا به اصطلاح غربزدگی رو بگیرن اما خود نفس " شوی لباس" یه چیز غربی است. البته بنده خودم معتقدم باید از چیزای خوب، واسه هر جا که باشه بهره برد اما آقایون شما از یه طرف غرب رو به باد فحش می گیرید و از طرف دیگه در عین اینکه می خواهید از اونا تبعیت نکنید، کاملا از اونا تقلید می کنید. تکلیف خودتونو مشخص کنید!!!

4- اگر شما با اینکار می خواهید مشکل مد لباس جامعه رو حل کنید، باید هر دو جنس رو در نظر بگیرید نه فقط مدهای لباس خانومها. چرا که وضعیت مد آقایون هم دست کمی از خانوما نداره.

5- مسئول نمایشگاه می گفت که از آقایون کسی تو این شوی لباس نبوده در حالی که در یکی از عکس های سایت بازتاب، در بین خانوما یک آقا هم نشسته بود. لابد خانوما اونو از خودشون حساب می کردن که همچین چیزی گفتن!!!! و تازه سوال اینجاست که مگر این لباس ها اسلامی و پوشیده و جهت پوشیدن در جامعه نبوده، پس چرا آقایون از حضور در اون منع شده بودند؟

در ضمن برترین زن جهان هم دقایقی پیش اعلام شد. Zuleyka Rivera Mendoza امسال لقب برترین زن جهان رو به خودش اختصاص داد. آرزوی خانوم اینه که از برترین ستاره های سینما بشه. می تونید از اینجا خبر مربوطه و از اینجا هم عکس های مربوطه رو نگاه کنید.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 11:56 AM تاریخ: Monday, July 24, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb