برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


خاور میانه در جنگ و آتش

و اما مسئله ای که این روزها سر و صدای زیادی در جهان به پا کرده و هر جا که می نشینی حرف آن است. جنگی که شاید شعله های آتش آن به یکباره افروخته شد و وسعت گرفت اما مدتها بود که به شکل خاکستر زیر کاه این پتانسیل را در خود داشت.

می دونید که لبنان فاقد ارتش حرفه ای است و تنها ده هزار سرباز داره و در واقع حماس به نوعی حکم یک ارتش غیر رسمی رو بازی می کنه. اسرائیل با انتظار یک پیروزی کوتاه مدت به لبنان حمله کرد اما انتظار حملات موشکی حزب الله او را نداشت. موشک هایی که به ادعای آنها، چین و سوریه و ایران بطور مستقیم و غیر مستقیم در اختیار حزب الله قرار داده اند.

الان تقریبا بسیاری از تاسیسات زیر بنایی لبنان از بین رفته و ویرانی های زیادی بوجود اومده و فقط مونده که تاسیسات بر این کشور نابود بشه، هر چند خود حزب الله مدعی است که هنوز برگ برنده هایی داره.

البته فکر می کنم مثله همیشه با پا در میانی کشورهای دیگه به زودی آتش بس اعلام بشه البته اگه دو طرف شرایط همدیگر رو قبول کنند.

تو عراق هم که کلی کشته و زخمی در اثر انفجارهای اخیر رو دست مردم مونده که اوضاع منطقه رو بدجور بهم ریخته.

از یه چیز هم نباید غافل شد و اون اینکه الان تلویزیون ایران کلی رو کشته های لبنان و فلسطین مانور میده و از مظلومیت اونا حرف می زنه که انصافا هم درسته و مردم این مناطق واقعا دچار ظلم شدند اما مردم و کودکان اسرائیل هم همچون مردم فلسطین و لبنان و عراق گناهی ندارند که باید حملات موشکی حزب الله رو تحمل کنند. می دونید این نشون میده که تو صحنه جنگ و سیاست، تنها چیزی که اثری از آن نیست پایبندی به اصول انسانی است. حال می خواهد اسرائیل باشد یا حزب الله.

از اینجا می تونید وبلاگ یک وبلاگنویس فلسطینی رو بخونید و از اینجا هم یک وبلاگنویس اسرائیلی. اگه انگلیسی بلدید حتما یه نگاه بندازید.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 2:35 PM تاریخ: Tuesday, July 18, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb