برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


افشای زندگی عشقی انیشتین توسط نامه های او

امروز که داشتم اخبار CNN رو از تو سایتش نگاه می کردم یه خبر جالب در مورد زندگی عشقی اینشتین دیدم که بد ندیدم اینجا بنویسم.

به گزارش رویترز از اوشلیم، یه تعداد از نامه های اینشتین که با خانواده خود نامه نگاری کرده بود، توسط دانشگاه هبرو (Hebrew) به تازگی منتشر شده که این نامه ها رو دختر اینشتین، Margot (دختر Elsa) در اختیار آنها قرار داده بود اما گفته بود که تا 20 سال بعد از مرگ اینشتین حق انتشار اونا رو ندارن. و حالا که 20 سال از مرگ او می گذره، اونا منتشر شدند.

طبق این نامه ها اینشتین همزمان با زندگی زناشویی خود، شش دوست دختر دیگه هم داشته. ازدواج اول او در سال 1903 با زنی به نام Mileva Maric بوده که اون موقع احساس بدبختی می کرده. که دو پسر از او داشته و در سال 1919 از هم طلاق گرفتند.

بعد خیلی زود با Elsa ، که دختر عموش بوده ازدواج کرده اما بعد توسط Betty Neumann ، منشی خود، سر Elsa هم کلاه رفته.

اسم این شش تا دوست دخترش هم Estella, Ethel, Toni و Margarita ( یه جاسوس روسی) و دو دختر دیگه به نامهای اختصاری M و L بودند.

در ضمن باید بگم که انیشتین یه یهودی بوده و به خاطر همون به خصوص در زمان جنگ جهانی و واقعه هولوکاست و حکومت نازیسم هیچ وقت نتونسته به آلمان بره و بیشتر تو امریکا و اروپا بوده و به خاطر نظریه نسبیت خودش برنده جایزه نوبل شده.

به نظر من اینکه این دانشمند بزرگ حالا به گفته رویترز دارای دوست دختر بوده در حالی که همسر داشته، از ارزش های او چیزی کم نمی کنه و فکر می کنم اونقدر بزرگ بوده که هیچ وقت به فکر خیانت به همسرش نباشه. و اگه اینکارو هم کرده حتما دلیل موجهی داشته.

راستی به این عکس هم یه نگاه کنید تا بفهمید دانشگاه های ایران واقعا بویی از سواد نبرده اند و این بی سوادی رو تو سر در خودشون فریاد می زنند. این عکس رو کاملا باور می کنم چرا که سر در دانشگاه خود ما هم همچین اشتباه بزرگ و خنده داری رو هم کرده و با اینکه بارها تذکر دادیم، آقایون ککشون هم نگزیده و تو کنفرانس برق پارسال کلی جلوی خارجی ها آبروی ما رو بردند.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 7:25 AM تاریخ: Tuesday, July 11, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb