برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه

دیروز در مورد یه پروژه تحقیقاتی با یکی از دوستان رفته بودیم مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان. برای اون دوستایی که تا حالا اسم اونو نشنیدند باید بگم که این مرکز مقام اول تولید علم رو در بین تموم مراکز علمی و تحقیقاتی و دانشگاه ها داره. رشته فیزیک این دانشگاه، در مقطع تحصیلات تکمیلی یکه.

بچه ها به شوخی میگن که این مرکز جزء زنجان حساب نمیشه. خدائیش هم خیلی بالاتره. اولین چیزی که هنگام ورود، نظر آدم رو جلب می کنه میله های قرمز رنگ اونه که اسکلت اصلی ساختمون رو تشکیل میده و بعد محیط سرسبز داخلی اونه از جمله اون کاکتوس های کوچیک و بزرگ که همه جاش پیدا میشن و به گفته یکی از بچه ها این کاکتوس ها ماله دکتر ثبوتی، رئیس دانشگاه و از چهره های برتر نجوم ایران، هستش.

تا حالا زیاد به این مرکز رفته بودم اما یه چیزی برای اولین بار نظرم رو جلب کرد. تو این مرکز تمام اتاق هایی که مربوط به امور دانشجویان و کارهای اداری و غیر اداری اونا میشه، درب نداشت. درست بر عکس دانشگاه خودمون که اکثر اوقات وقتی می خوای وارد یه اتاق بشی با در بسته روبرو میشی.

با دوستم برای استفاده از کتابخونه به روز این مرکز رفته بودیم اونجا. تنها با دادن کارت دانشجویی می تونی از منبع بزرگ و البته به روز اونا استفاده کنی. اکثر مجلات معتبر دنیا هم خریداری میشه. کتابخانه هم بصورت کاملا open اداره میشه. اما واقعا متاسفم که تو دانشگاه ما و اکثر دانشگاه های کشور اجازه استفاده open رو به دانشجو نمی دن و واقعا امکانات مناسبی در اختیار دانشجویان قرار نمی گیره و بعد انتظار ابداع و ابتکار توسط دانشجو رو هم دارن.

مدتیه داریم با بچه ها می ریم تو سالن فوتبال بازی می کنیم. مدتها می شد که بازی نمی کردم. مثله یه مرد 50 ساله شده بودم که اصلا نفس دویدن نداشتم. اما الان کم کم نفسم داره مثه یه جوون میشه.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 4:22 AM تاریخ: Sunday, July 02, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb