برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


ادامه اعتراضات و سالروز دوم خرداد

دیروز اعتراضات و نا آرامی های گسترده ای با حضور چند ده هزار نفر از مردم تبریز در مورد همون اهانت روزنامه انجام شد که بسیاری زخمی شدند و طبق اخبار رسیده، تعدادی هم کشته شدند.

در زنجان هم اعتراضات گسترده ای بطور خودجوش تا مقابل استانداری زنجان انجام شد که امام جمعه زنجان خواستار اعدام اهانت کنندگان به ملت ترک شد.

در پی این اتفاقات، بالاخره دولت تسلیم شد و روزنامه ایرن توقیف شد و اون کاریکاتوریست و سر دبیر دستگیر شدند. البته هنوز نا آرامی ها و اعتراضات ادامه داره و امروز ساعت 6 عصر قرار بود که در زنجان اعتراضات گسترده ای انجام بشه که من نشد برم و نمی دونم الان اوضاع چطوره.

در ضمن این روزها، سالروز دوم خرداد است. و در پی این روزها تحرکاتی توسط دانشجویان به خصوص در دانشگاه تهران انجام شده که قابل توجه است که از طریق اخبار می تونید دنبال کنید. ولی پروانه یه مطلب در این مورد نوشته که خیلی به دل من چسبید. حتما اونو از اینجا بخونید. به قول پروانه تا کی باید نسنجیده حرکت کنیم و تاوان این حرکت های نسنجیده را با خون تک تک دوستان عزیرمان بپردازیم.

خاتمی تو آمدی و رفتی. تو چند سالی بر امید ما افزودی. اما چه زود گذشت این سال ها. خیلی زود...

دیروز یکی از بچه ها می گفت که خاتمی برای ملت کاری نکرد. برای بیکاری مردم، برای نان مردم، برای ....

هر چه خواستم تنها با یک لبخند تلخ جواب او را بدهم نتوانستم. ناچار چند کلمه ای از روی درد گفتم. گفتم که کار تو توسط مردم دیده نشد چون کار تو برای قشر خاصی از جامعه بود. همانی که آن را قشر نخبگان گویند. و به همین جهت مردم تو را ندیدند انگار. هرچند حرکت این قشر است که تمام مردم یک جامعه را به حرکت وا می دارد. اما تو فراموش کردی که مردم چندان به سیاست خارجی تو توجهی نداشتند یا شاید نذاشتند که متوجه شوند. شاید باید بیشتر مزه دهان مردم را می فهمیدی.

به هر حال تو رفتی و خیلی از شعارهایت عملی نشد اما نمی دانم چرا باز تو را دوست دارم. شاید چون .....


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 10:45 AM تاریخ: Wednesday, May 24, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb