برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


احمدی نژاد به بوش، و من به احمدی نژاد

سلام

آقای احمدی نژاد برای بوش نوشتی و من برای تو.با او راحت و بدون ملاحظه صحبت کردی، من هم با تو راحت حرف می زنم. یکی از ویژگی های جالب شما این است که شاید رفتار شما در پروتکل های جاری جهان امروز نمی گنجد و این امر گاهی غیرخودی ها را به تعجب می اندازد. نوشتن نامه به بوش یکی از این رفتار ها بود که نه تنها آنها را، بلکه ما خودی ها را نیز متعجب ساخت!!

همین روزها در دانشگاه ما نمایشگاه نجوم بود. هر کدام از افراد شرکت کننده در این نمایشگاه، جمله ای نوشتند که برای سفینه KEO فرستاده شود تا مردمی که چندین هزار سال بعد، پس از بازگشت این سفینه، این پیغام ها را خواهند شنید، پیغام آنها را نیز بشنوند. من هم پیغام خود را نوشتم : " انرژی هسته ای حق مسلم ماست."

انتظار داشتم تا تو هم از انرژی هسته ای بنویسی. اما باید بگویم که این نامه را بسیار زیرکانه و هوشمندانه نوشته ای. این نامه بیش از آنکه برای بوش باشد برای مردم جهان نوشته شده است. برای تغییر جو عمومی جهان نسبت به ایران. در این نامه روی نکاتی تاکید شده است که هر انسانی فارغ از نوع دین و مذهب و ملیت خود به آنها توجه دارد و در مواردی آرزوی آن را دارد. بلی، در این نامه انگشت روی خواسته های فطری اسان گذاشته شده است و چه زیرکانه و هوشمندانه نگاشته شده است. از این جهت به شما تبریک می گویم که چنین راهی را برگزیدید. درست مثل ایام انتخابات که با شعاری وارد میدان شدید که هر انسانی را به سوی خود جذب می کرد. این نشان از آگاهی شما در زمینه تاثیر بر افکار عمومی جهان است.

اما آقای رئیس جمهور! شما خود در نامه ای که نوشتید اذعان کردید که رسانه های جهان در دست افراد خاصی است که به آنها جهت می دهند. پس چگونه انتظار دارید با این نامه در آنها نفوذ کنید؟؟ چگونه؟؟

شما بسیار به سبک و به پیروی از آن انبیائی که در نامه خود از آنها نام بردید صحبت می کردید. اشاره به خواسته های فطری انسان، بیان زشتی های موجود در جهان و دعوت به راه خدا و شعارهائی زیبا. شما همه این چیزها را نوشتید. اما گویا فراموش کردید که چه کسی را مخاطب نامه خود کردید. کسی که ملت و مسئولین ایران بارها و بارها او را شیطان بزرگ خواندند. بارها و بارها او را لعن و نفرین کردند. و حالا شما این شیطان بزرگ را پند و اندرز می دهید. من نمی دانم این تناقض را چگونه برای خود حل کردید؟؟ از یک طرف او را شیطان می خوانید و از یک طرف......

نمی دانم شما می خواستید با بیان سوالات بسیار در نامه خود، وجدان رئیس جمهور امریکا را بیدار کنید یا وجدان مردم جهان را ؟؟ یا نقش پیر و شیخ جهان را بازی کنید و بچه ها و کودکان شیطان جهان را نصیحت کنید و یا ..........؟؟ اما چیزی که می دانم این است که شاید با چنین لحنی به سختی بتوان به این اهداف دست یافت. اینکه طرف مقابل را کاملا گناهکار و خود را پاک و عاری از خطا جلوه داد و از جایگاهی بسیار بالاتر او را با تحقیر پند داد، روش مناسبی برای این کارنیست.

در آخر نامه هم به بوش گفتید که خواهی نخواهی جهان به سوی عدالت پیش می رود. باید بگویم که آقای رئیس جمهور، شاید جهان در جهت عدالت طلبی باشد و این عطش را داشته باشد که این امر مختص این زمان نبوده و در طول تاریخ همواره عدالت طلبی در وجود بشر جریان داشته است، اما اینکه در جهت عدالت باشد چیزی است که نمی توان به آسانی مدعی شد.

والسلام


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 12:44 PM تاریخ: Tuesday, May 09, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb