برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


22 بهمن امسال متفاوت با سالهای قبل

مراسم امسال رو چطور دیدی؟

امسال که تقریبا 27 سال از انقلاب می گذشت، کمی متفاوت بود. مجموعه ای از عوامل دست به دست هم داد تا شاید امسال مردم بیشتر از سال های قبل در راهپیمائی شرکت کنند. عواملی مثل محرم و عاشورا و اهانت به پیامبر و مهمتر از همه این ها مسئله انرژی هسته ای ایران که در مرحله حساسی قرار دارد.

در مرحله حساس قرار داره، یعنی چطوری؟

همین یک هفته پیش مسئله هسته ای ایران به شورای امنیت گزارش شد و جواب ایران هم از قبل مشخص بود، لغو همه تعلیغات هسته ای. دو روز پیش در خبری در سایت بازتاب به نقل از یکی از جهره های سیاسی روس مطلبی نوشته شده بود که با دیدن آن چندان تعجب نکردم. دبیر حزب لیبرال دمکرات روسیه گفته بود که در روز 7 فروردین 85(27 مارس) امریکا به ایران حمله خواهد کرد.

راست میگی، یعنی واقعا حمله می کنه؟

به نظر من آب ایران و امریکا در یک جوی نمی رود و بالاخره خواهی نخواهی جنگ در خواهد گرفت. دیر و زور دارد اما سوخت و سوز ندارد. این مطلب را از روی سخنان احمدی نژاد می گویم. احمدی نژاد تندرو است و بوش از او تندروتر. هر چقدر سعی می کنم خود را قانع کنم که جنگی در نمی گیرد ولی با این جریانات می بینم نمی شود مگر اینکه تغییر و تحولی اساسی در موضع گیری های هر دو طرف ایجاد شود.

فکر می کنی اگه جنگ بشه بازم کسی میره جبهه؟

این سوالی است که من نیز بارها با خود کردم. نه فقط در مورد جنگ که درباره راهپیمائی ها و انتخابات های مختلف اما شاید در هیچ کدام جواب با قطعیت مشخص نیست. البته این مشکلی است که امریکا نیز با مردم ایران دارد که نمی تواند دقیقا رفتار مردم ایران را پیش بینی کند. از یک طرف با خود می گویم با وقایع و مسائلی که مردم بعد از جنگ ایران و عراق دیدند اینبار در جنگ شرکت نمی کنند ولی نمی دانم چرا باز در آن شک می کنم. گذشت زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

بیشترین شعار امسال مردم چی بود؟

اول از همه مطابق رسم همیشگی "مرگ بر امریکا" و "مرگ بر اسرائیل" بود اما امسال شعار جدیدی مطرح شد : "انرژی هسته ای حق مسلم ماست"
“Nuclear Energy Is Our Certain Right”
این شعار شاید تنها شعاری است که همه مردم ایران روی آن اتفاق نظر دارند. البته بعضی ها هم ندارند.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 1:18 PM تاریخ: Saturday, February 11, 2006استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb