برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


با کلاس یا خاکی؟


امروز که از کلاس خارج شدیم، با دوستم، صمد آقا، رفتیم به یاد دوران قدیم سری به باقلا فروشی همیشگی زدیم و طبق عادت همیشگی نفری یک بشقاب باقلا خوردیم. البته من بیشتر از آب باقلا که آخرش می خوریم خوشم میاد.

وقتی آب باقلا را پر از فلفل و سرکه می کنی و می خوری و از شدت سوزش آن در گلو و نفس گرمی که در انسان ایجاد می کند، به هیچ وجه سرمای هوا را حس نمی کنی. وای که چه حالی می دهد..... لابد با خود می گوئید، ملن با چه چیزهایی حال می کنند و اینها با چه چیزهایی. اما واقعا توصیف نکردنی است. یک بار دو نفر از دوستان دانشگاهی را نیز برای خوردن باقلا دعوت کردم که اول چندان رغبتی به خصوص برای خوردن آب آن نداشتند، اما بعد از آنکه خوردند، کلی حال کردند.

بعد هم رفتیم و در یک محیط به اصطلاح با کلاس و امروز نشستیم و یک شاندویچ همراه با مخلفات، نوش جان کردیم. اما واقعا آن محیط سنتی و به اصطلاح خودمان خاکی بسیار راحت تر و دلچسب تر است.

وقتی به این محیط های امروزی که در همه جا رسوخ کرده اند می روی، شاید در ظاهر بیشتر به آدم احترام می گذارند و زبون می ریزند اما هم آن گارسون و هم شما می دانید همه اینها چیزی جز یک سری تعارف تملق آمیز یا راحت تر بخواهم بگویم چیزی جز دروغ نیست. دروغ هایی که با اینکه همه می دانند دروغ است، اما همه انگار خود را قانع می کنند که این یک حرف راست و یک واقعیت است.

اما در محیط های سنتی این طور نیست. البته بهتر است بگویم در محیط های خاکی، چرا که رفتار هایی که در بالا گفتم در محیط های سنتی نیز نفوذ کرده است و تنها رنگ و لعاب سنتی به خود گرفته است. بلی در محیط های خاکی همه چیز راحت و بدون ظاهر سازی است. شاید برخی بگویند به اصطلاح غیر بهداشتی است اما من مطمئنم که حتی بهداشتی تر از جاهای دیگر است و اگر هم نباشند، این موضوع برای همه عیان است و مثل خیلی جاها غیر بهداشتی بودن خود را در لفاف ظاهر سازی ها نمی پوشانند.

در ضمن در نظر دارم در یک پست در مورد معمای مدال های اتمی اینشتین که یک دختر ایرانی موفق به حل آن شده است مطلبی بنویسم. البته انجمن فیزیک گفته است که این حل پایه علمی ندارد. منتظر باشید.

حق نگهدارتان


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 11:39 AM تاریخ: Wednesday, December 14, 2005استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb