برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


روز دانشجو در بی دانشجویی

امروز با یکی از دوستان که در دانشگاه علم و صنعت تحصیل می کند به دانشگاه ما سر زدیم. دانشگاه خالی تر از هر روز و ساکت تر از هر زمانی به نظر می رسید. البته شاید بتوان گفت چون از روزهای آخر هفته بود و کلاس ها کمتر کمی آرام تر بود، اما تنها این نبود.

دانشجویان دانشگاه امیرکبیر چند روز پیش به امنیتی شدن دانشگاه ها و عواملی از این نوع، دست به اعتراض زدند. دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به ریاست جدید دانشگاه تهران در سر کلاس ها حضور پیدا نکردند.( البته به نظر من در این مورد اعتراض لازم نیست چرا که مرور زمان خود بهتر از هر چیزی نشان خواهد داد که این تصمیم چقدر گران تمام خواهد شد)

امروز هم که دانشگاه تهران به روی دانشجویان بسته شده و اجازه ورود داده نشده است. در دانشگاه علم و صنعت و چند دانشگاه دیگر نیز که مجوز اجرای مراسم روز دانشجو داده نشده است.( به علت دعوت از چند نفر برای سخنرانی از جمله موسوی خوئینی ها ) از دوستان می گفتند که دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در اعتراض به عدم دادن مجوز در یک سخنرانی در محوطه دانشگاه خواستار استعفای برخی از مسئولین دانشگاه از جمله دکتر روشن، معاون فرهنگی دانشگاه، شده اند.

مجموعه این اتفاقات چیزهایی را گوشزد می کند. به نظر می رسد که مجموعه حرکت های اخیر باعث حرکت بیشتر جنبش دانشجویی کشور شده است. حداد عادل در یک سخنرانی می گفت که چطور می توان دانشگاه ها را که مدیران آینده این کشور از آنها بیرون خواهند آمد از کار سیاسی محروم کرد و دانشگاه ها را از سیاست جدا دانست. به قول معروف حرف حق و زبون ناحق!!!!


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 12:15 PM تاریخ: Wednesday, December 07, 2005استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb