برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


نگاه یک و زاهدی (وزیر علوم)


دیشب داشتم برنامه نگاه یک را تماشا می کردم. این برنامه هر شنبه از شبکه یک پخش می شود. به نظر من برنامه جالبی است. از مجری این برنامه هم خوشم میاد. آدم رک و صریحی هست والبته نه صراحت تقلیدی.

مهمان این هفته که باعث شد من این پست را به آن اختصاص بدهم دکتر زاهدی، وزیر علوم، بود. سوالات مختلف و متفاوت و در عین حال جالبی پرسیده شد. در مورد هزینه دانشگاه ها، نحوه جدید کنکور، ایمیل او، ارتباط دانشجویان وخیلی سوالات دیگر.

اما یه سوال که در همان اوایل از او پرسید و من بطور کامل نتوانستم گوش بدهم در مورد این حرکت انجام شده در روز دانشجو ( همین چند روز پیش) بود که به بهانه های مختلف دانشگاه های کشور رو تعطیل کردند و مانع از انجام مراسم شدند.

سوال مهم دیگر هم در مورد انتصاب رئیس جدید دانشگاه تهران، عبید زنجانی، بود. که کلی حرف و حدیث ایجاد کرده بود.

در کل باید بگویم که وزیر علوم تو خیلی از سوالات کم آورد و واقعا مجری، بدجوری او را پیچانده بود. که البته این امر نشاندهنده این است که چندان از پروتکل های سیاست مدارانه برای مقابله با خبرنگاران سرش نمی شود و اصولا شخصیت سیاسی ندارد و بسیاری از دستوراتی که می دهد از جای دیگری می آید و بدون آنها چندان یارای مقابله با سوالات احتمالی را ندارد و با کمی سوال پیچ کردن، کم می آورد.

مهمان هفته آینده، فرهاد دانش جعفری، وزیر اقتصاد است. توصیه می کنم بعد از این این برنامه را نگاه کنید. مجری این برنامه از جمله مجری هایی است که در زمان انتخابات نهم نیز سوالات صریحی از کاندیداها می کرد. هر چند این سوالات را نیز فرد دیگری به این مجری دیکته می کند اما او هم چندان حلقه به گوش نیست.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 3:25 AM تاریخ: Sunday, December 11, 2005استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb