برای عضویت در خبرنامه وبلاگ ایمیل خود را وارد کنید:جستجوی وب جستجوی وبلاگ


تجمع هسته ای

امروز داشتم شبکه استانی رو نگاه می کردم. یه برنامه در مورد تجمع دانشجویان در حمایت از برنامه های هسته ای ایران بود.

خوب که دقت کردم فهمیدم بچه های انجمن اسلامی دانشگاه خودمون هستن. البته من هیچ کدوم رو نمی شناختم ولی از پوسترها و انجور چیزا فهمیدم بچه های دانشگاه ما هستن.

یه سری شعار تکراری و همیشگی سر میدادن. واقعا آدم باید ننگش بیاد که اینجور آدما دارن از برنامه هسته ای دفاع می کنن. آخه دفاعی که از روی آگاهی باشه، میشه تا یه حدی روش حساب کرد اما خیلی از اونا همینجوری و و از سر بیکاری و خیلی ها واسه تفریح و خیلی ها واسه دستمال بازی رفته بودن. از خنده هایی که موقع شعار دادن می کردن و رفتارشون کاملا واضح بود.

جالب اینجاست که خبرنگار از یکی پرسید نظرتون در مورد برنامه هسته ای چیه؟ طرف برگشته در مورد سلول های بنیادی و نانو متری حرف میزنه. دو سه کلمه از تکنولوژی های روز شنیده فکر می کنه همه چی رو می دونه. آخه یکی نیست بگه از اینا هم مدافع درمیاد؟؟؟

یکی از معلمام هست که یه مدت پیش پایان نامه کارشناسی ارشدش رو که تو سازمان انرژی اتمی روش کار می کرد، ارائه داد. باهاش حرف می زدم که می گفت تنها چیزی که تو سازمان ازش خبری نیست همون فناوری هسته ایه. می گفت مثلا واسه شتابدهنده ای که دارن یه ترانزیستور خیلی حیاتی لازمه اما هر چی خودشونو می کشن نمی تونن درس کنن و فقط یه دونه واسه چند دهه پیش رو دارن که تازه اونم فقط یه نفر تو ایران هست که می تونه اونو تعمیر کنه و همین.

و این همه که پز دانشگاه شریف رو میدن همش هیچیه! همین بچه های شریف هستن که به خیال خودشون تکنولوژی هسته ای رو پیدا کردن.

این بازی مثله یه زمین بدون توپ می مونه. یعنی چند نفر رو بندازی وسط میدون و بگی فوتبال بازی کنید. اونا هم کلی اینور اونور بدوئن در حالی که اصلا توپی نیست. این دانشجوها هم هر روز یه تجمع می کنن ولی نمی دونن که اصلا فناوری نیست که بخوان ازش دفاع کنن و اینا همه بازی سیاسیه و نه چیز دیگه. تازه چیزی که خود مسئولان میگن تا 7 یا 10 سال بعد به زور ایران به این فناوری برسه.

حالا خیلی ها هم میگن اصلا چیزی وجود نداره که رسه یا نرسه. البته ما که از خدامونه وجود داشته باشه و حتی تونستن بمب هم بسازن. ولی چشم آب نمی خوره به این زودی ها.


لینک ثابت | |
نوشته: FRH ساعت 11:27 AM تاریخ: Thursday, November 10, 2005استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.Copyright © 2005-2006
Design by: FRHweb